Kurallar ve Şartlar

Türkiye'nin Restoran, Lokanta, Pastane, Tatlıcı, Kafe Platformu

Lokanta, Restoran, Kafe, Kasap, Vitamin Bar, Bar vb işyerleri rezervasyon ve adrese teslim paket servisi yapma hizmetleri ile bu sitede yer alabilirler.

İŞYERİ KAYIT

Bu sitede yer almak, menü oluşturmak ve işyerini tanıtmak isteyenlerin anasayfanın sağ üst kşesindeki “İŞYERİ KAYIT” butonunu tıklayarak karşılarına çıkan formu doldurmaları yeterlidir. Kayıt yapan işyerinin aktif ve işyerinin açık olduğu saatlerde eposta adresleri izlemeleri veya eposta aldıklarında kendilerini uyarıcı sistemi kendi mobil cihazlarında (Akıllı Telefon) aktif etmeleri yeterlidir.

Yanı sıra acil durumlarda ulaşım için mobil cihaz numarasının whatsapp özelliği açık ve mesaj alındığında uyarıcı sinyal verici şekilde ayarlanması gereklidir. Böylelikle verilen siparişler gecikmeye maruz kalınmadan hazırlanıp ulaştırılabilir.

Paket servisi olmayan işyerleri online siparişi engellemek için bu durumu sayfalarında mutlaka belirtmelidir. Sadece rezervasyon kabul eden işyerleri ile sonraki gün adetli sipariş kabul eden işyerleri de bu duruma sayfalarında önemli belirtmelidir.

Süre ve şartlar ayrıca belirtilir. Sitede yer almak için komisyon veya paket satın almak yeterlidir. Sipariş ve rezervasyonlarda müşterinin kısa bilgileri ile talepleri işyerine iletilir.

İşyeri ihtiyaç duyar veya talebi kesinleştirmek adına ek talep ve teyid için müşteri ile iletişime geçebilir. Bunun dışında müşterinin iletişim bilgilerini reklam, tanıtım veya başka amaçla kullanamaz ve arayamaz.Müşteri mahremiyeti açısından bu en önemli önceliğimizdir.

Bu sitede yer alan her işyeri bunu kabul etmiş sayılır. Bu şarta uşmayan işyerinin aboneliği iptal edilir. Aboneliği iptal edilen işyeri hiç bir hak iddia edemez ve yeni talepte bulunmayacağını şimdiden kabul etmiş sayılır.

SORUMLULUK

Gıda maddeleri satan, servis eden işyerleri genel hijyen ve yasal kurallara uymakla yükümlüdür. Müşteri ile işyeri arasındaki muhtemel anlaşmazlıklardan alolokanta.com sorumlu değildir. Bu site üzerinden işlem yapan müşteri ve işyeri sahipleri bu ve diğer şartları kabul etmiş sayılır.

ÖDEME 

Müşteri ile servis yapan işyeri arasındaki ödeme yöntemi nakit veya mobil pos cihazı ile yapılabilir.alolokanta.com vermiş olduğu hizmetle ilgili loarak müşteriden hiç bir suretle para tahsil etmez, komisyon uygulamaz.

MÜŞTERİLER İÇİN ÜYELİK

Müşteriler (ürün sipariş verener) için site üyeliği ücretsizdir. Bilgiler 3. şahıslarla paylaşılmaz. Bir sonraki sipariş veya rezervayon için işleminizin hızlı yapılabilmesi adına bir kez kayıt yaptırmalar yeterlidir.